Jan Molič publikováno 15. 3. 2018 v 12:37

Co je nového a co chystáme letos

Co je nového a co chystáme letos

Hodláme uskutečnit dva finančně náročné projekty:

 

- Prvním je zanesení vodovodu zálivkové vody (včetně vodárny v Belvederu) do katastru. Vodovod v současnosti jakoby oficiálně neexistuje, a tudiž je riziko, že bychom mohli o vodu v budoucnu přijít.

 

- Druhým projektem je výměna elektroměrů za digitální. Cílem je, aby nedocházelo k rozdílům ve spotřebě elektřiny naměřené na hlavním elektroměru PRE a podružných elektroměrech.

Oboje se samozřejmě vyplatí až z dlouhodobého hlediska. Nepředpokládá se tudíž, že bychom měli jako kolonie v dohledné době končit. Vztahy s městem jsou nyní na velice dobré úrovni, dokonce v návrhu Metropolitního plánu je kolonie zanesena již jako zahrádkářská osada (bohužel ne úplně celá; momentálně na tom ale pracujeme).

 

Kromě toho stále nebyla provedena výměna potrubí vodovodu na hřišti ZŠ, což se mělo stát již loni, ale město dosud nevybralo firmu. Poněvadž se také čeká na účetní závěrku, uvidíme, kolik si toho budeme vůbec moci dovolit a zda třeba tu výměnu elektroměrů neuděláme na etapy. Voda je pro nás prioritní.

 

Jako loni se budeme snažit o přistavení kontejnerů na bioodpad. Také zamýšlíme objednat štěrk na vyspravení cest (kdo bude chtít, tak si poté cestu u zahrádky vyspraví svépomocí). Bylo by fajn, kdyby se našly i prostředky na zpevnění prostoru okolo WC a opravu plotu – ovšem to až podle finanční náročnosti výše zmíněných projektů.

 

Město nám dále přislíbilo, že bychom mohli využívat prodejní stánek na tržišti a mít možnost prodávat tam přebytky. Možná bychom také mohli pořídit pár skládacích stolů a udělat posezení s možností prodeje přebytků u hlavní brány? Záleží na lidech ochotných se na tom podílet.

 

No a pak jsou tu nepříjemné věci, jako běžící soudní spor s uživateli pozemku „300“, který pořádně ještě ani nezačal - ale tím jsem opravdu končit nechtěl.

 

Takže přeji hezký začátek jara!

 

předseda

 

P.S. Schůze se uskuteční někdy v půlce/koncem dubna. Pozvánky s vyúčtováním dostanete jako obvykle poštou. Bude v nich také heslo pro webové stránky.

 

Dostávat novinky e-mailem

Chcete dostávat novinky z naší zahrádkářské osady e-mailem?

Tento web používá soubory cookie, které mu pomáhají poskytovat, chránit a zlepšovat služby. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.