Jan Molič publikováno 4. 5. 2018 v 11:02

Regulace vody

Regulace vody

Vzhledem k vysoké spotřebě vody a na základě požadavku některých členů jsme nuceni začít s regulací vody.

argument pro regulaci: Jsme na kopci, a tudíž voda stéká přednostně do nižších částí kolonie, takže výše položené zahrádky nemají vodu vůbec.

argument proti regulaci: Když se řekne, že voda poteče mezi 18-19 hodinou, lidé zapomenou zavřít kohoutky (či je záměrně nechají otevřené). Výsledkem je, že mezi 18-19 hodinou výše položené zahrádky opět nemají vodu. Tím spíše si pak lidé stěžují, protože voda téci měla, ale neteče ani mezi tou 18-19 hodinou ani jindy v týdnu. Naopak když se nereguluje, teče alespoň mimo špičku. (zkušenosti z praxe)

Bylo rozhodnuto, že regulovat vodu budeme.

Věc by vyřešilo, kdyby šlo  jednotlivé uličky regulovat zvlášť. Instalace regulačních kohoutů bude asi nevyhnutelná, protože spotřeba vody je obrovská. Nahoře máme pět čtyřicetikubíkových nádrží (dohromady zásobu asi 180 kubíků vody) a tato zásoba bývá spotřebována během jediného dne! Trvá přitom pět až sedm dní, než se nádrže doplní. Teď je sucho, ale nic by na tom nezměnilo ani kdyby z pramene přitékalo dvakrát více vody.

V současnosti existují dvě řešení:
1) šetřit s vodou
2) pořídit si nádrže, zachytávat vodu ze střechy a doplňovat je tehdy, když voda teče

Kdo by měl zájem o pořízení 1000litrové IBC nádrže (ty hranaté v kleci), prodává je jeden pán za asi 1500 Kč/ks. Kdyby se nás sešlo víc, byl by je ochoten dovézt zdarma. V případě zájmu volejte na 777897567, zkusíme to zorganizovat.

Dostávat novinky e-mailem

Chcete dostávat novinky z naší zahrádkářské osady e-mailem?

Tento web používá soubory cookie, které mu pomáhají poskytovat, chránit a zlepšovat služby. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.