Jan Molič publikováno 9. 5. 2018 v 16:15

Stav řešení dodávky závlahové vody

Stav řešení dodávky závlahové vody

Letošní rok je jiný z toho důvodu, že sezona začala předčasně a naráz. To způsobilo, že si hodně lidí začalo plnit nádrže a bazény už v dubnu. Jiné roky, kdy jaro bylo jarem, problém tohle nebyl - ostatně naplnit si malý bazén na jaře je povoleno. Pramen dosud teče vydatně.

V létě bývá situace podobná, ale má jiný důvod. V tu dobu bývají nádrže i bazény již napuštěny, ale naopak klesá vydatnost pramene. Výsledek je stejný - nedostatek vody.

V obou případech jde o to, že kolonie je na kopci, takže voda teče přednostně do spodních částí.

V současnosti regulace spočívá v tom, že se voda buď pustí do celé kolonie a nebo úplně uzavře. To skoro nefunguje. Smysl by měl regulační ventil někde uprostřed kolonie (např. na úrovni WC), který by uzavíral celý spodek. Regulace vody by pak spočívala v otvírání a zavírání tohoto ventilu (pouštění vody hořejšku a spodku).

Dobrá zpráva je, že o víkendu objevil náš vodohospodář ventil, kterým lze částečně regulovat spodní část kolonie - to se již stalo a zdá se, že voda se dostala i do vyšších partií (ventil však funguje jen pro malou část, a tak je otázkou, zda to bude stačit).  Včera jsme objevili další ventily pro jednotlivé uličky zvlášť. Ty se však nacházejí na zahrádkách a byly by pro častou regulaci nepraktické.

Spíše tedy uvidíme, zda stačí ten objevený ventil a pokud ne, nainstalovali bychom elektronicky řízený někde v polovině kolonie.

Vodu budeme i nadále regulovat, ale jen tak, aby se zajistilo, že budou plné zásobníky v následující dny a hodinu:

 

út, čt, so 18 h

 

Jinak vodu necháme puštěnou.

Dostávat novinky e-mailem

Chcete dostávat novinky z naší zahrádkářské osady e-mailem?

Tento web používá soubory cookie, které mu pomáhají poskytovat, chránit a zlepšovat služby. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.