Jan Molič publikováno 8. 8. 2018 v 14:36

Oprava prameniště a lepší regulace vody

Oprava prameniště a lepší regulace vody
Oprava prameniště a lepší regulace vody
Oprava prameniště a lepší regulace vody

Minulý týden jsme našli hlavní trubku, která rozvádí vodu ze zásobních nádrží. V dohledné době na ni bude nainstalováno regulační šoupě, které by mělo umožnit "odříznout" přibližně spodní polovinu kolonie od vody. Voda by se tak měla dostat k horní polovině, tedy zahrádkám 100 až 200. Samozřejmě až v praxi se ukáže, do jaké míry to bude fungovat.

Byl také opraven únik vody u pramene. Práce ještě není hotova, avšak už nyní přitéká o něco více vody.

Ukazuje se, že ačkoli je sucho, pramen stále vydatně teče; odhadem určitě 2 m3 za hodinu. To je velmi dobré a vnáší to další argumenty do diskuse k tomu, co dál se zajištěním závlahové vody. Momentálně zjišťujeme, kolik by stály nové rozvody pitné vody, abychom měli co porovnávat. Pitná voda má však své pro i proti, a zejména s ohledem do budoucna bude jistě upřednostňováno, aby nebyla používána k zálivce. Je nutno to také zvážit.

Až se ukáže, na kolik pomohlo nové regulační šoupě a bude znám odhad ceny rozvodů pitné vody, uspořádáme setkání u pramene. Tam bychom vás seznámili s klady i zápory jednotlivých variant.

Dostávat novinky e-mailem

Chcete dostávat novinky z naší zahrádkářské osady e-mailem?

Tento web používá soubory cookie, které mu pomáhají poskytovat, chránit a zlepšovat služby. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.