Jan Molič publikováno 26. 4. 2019 v 12:16

Regulace vody a zákaz pálení ohňů

Regulace vody a zákaz pálení ohňů

Že je sucho, nemusíme zdůrazňovat. Někteří naši členové by si však měli uvědomit, že je tudíž nutno šetřit s vodou, a už vůbec ne s ní napouštět bazény. Opět se přitom najdou ti, kteří zákaz porušili. A další, kteří pálí ohně, přestože od 20. dubna platí zákaz po celé Praze.

Na sobotní Výroční členské schůzi (pokud se k tomu ovšem vůbec dostaneme), bychom rádi nechali schválit nový Řád vodního hospodářství. Ten počítá s tím, že od roku 2020 budou zakázány bazény větší než 1,5 m3. Je nutno si uvědomit, že jsme primárně zahrádkářská kolonie, nikoli rekreační osada. Vůbec přitom nejde o to, kolik vody kdo spotřebuje; zda ten, kdo zalévá nebo ten, kdo se v ní koupe. Prostě jsme zahrádkáři. Město nás nebude tolerovat, když se v kolonii budou lidé pouze slunit a koupat!

Další věcí je nespolehlivost některých členů. Loni se odsouhlasilo, že se bazény nebudou napouštět zálivkovou vodou. Přesto se již našli ti, kteří zákaz porušili. Je to velmi nespravedlivé vůči jiným, kteří si nechali vodu dovézt. Také kvůli tomu už bylo nutno zavést regulaci vody. Ta by přitom měla teoreticky vystačit pro 140 zalévajících zahrádkářů každý - jenže nestačí! Takhle to prostě nejde.

A nakonec pálení ohňů. Byly na nás podány už dvě stížnosti ze strany obyvatel sídliště. Od 20. dubna přitom platí zákaz rozdělávání ohňů po celé Praze.

Je nutno si uvědomit, že zahrádky máme v pronájmu, nikoli ve vlastnictví. Platí tudíž nějaká pravidla a ta je nutno dodržovat.

Dostávat novinky e-mailem

Chcete dostávat novinky z naší zahrádkářské osady e-mailem?

Tento web používá soubory cookie, které mu pomáhají poskytovat, chránit a zlepšovat služby. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.