Jan Molič publikováno 15. 3. 2021 v 14:37

Novinky jaro 2021

  • Přeložka potrubí na hřišti ZŠ

Jelikož se konečně začalo s rekonstrukcí hřiště, bude se nahrazovat také 100m našeho vodovodu, který tudy prochází. Firma zatím odhalila část současného potrubí u plotu (viz obrázek). Jestli se to stihne do konce března, je otázkou. Samozřejmě to ohrožuje zásobování vodou.

  • Zprovozníme čerpání pitné vody

Abychom měli rezervu, budeme v nouzi přečerpávat pitnou vodu do systému užitkové vody. Čerpat vodu zatím zkusíme ze stávající přípojky u WC a teprve kdyby se ukázalo, že to nestačí, tak bychom vytvořili zvláštní přípojku.

  • Bazény

Letos musíme změnit praxi minulých let. Především už nelze nechat po kolonii jezdit těžká auta, například hasičské cisterny. Ukazuje se, že to ničí elektrické kabely. Kus uličky u brány 6 a skoro celá vedlejší ulička fungují bez jedné fáze. K těm bazénům se ještě vrátím ve zvláštním emailu.

  • Napuštěné IBC nádrže

Děkuji všem, kteří na zimu nevypustili své IBC nádrže (to jsou ty v hranaté kleci). Už šest let se mi potvrzuje, že mráz v Praze není tak silný, aby je poškodil. Ani letos, kdy teplota klesala k -18 stupňům. Plná nádrž na jaře znamená, že nebude nutno ji hned zkraje sezony napouštět, a tudíž to podstatně sníží odběr vody. Totéž platí o napuštěných bazénech přes zimu.

  • Štěrk

Možná jste si všimli, že vedle WC jsou dvě hromady štěrku. Je tam pro všechny, kdo si chtějí vyspravit cesty u zahrádek, případně před branami.

  • Legalizace potrubí užitkové vody

Asi největší investiční akcí za dlouhé roky bude legalizace našeho vodovodu. Jedná se o ten vodovod, na němž se momentálně dělá přeložka na hřišti ZŠ. Jde o to, že vodovod není zapsán v katastru. Právě to bychom chtěli změnit. Loni bylo s městem předjednáno, že do katastru bude zaneseno nejen potrubí v délce asi 1 km na městských pozemcích, ale také čerpací stanice v Belvederu a přilehlé prameniště (viz obrázek - to je ta stavba u jezírka).

Dostávat novinky e-mailem

Chcete dostávat novinky z naší zahrádkářské osady e-mailem?

Tento web používá soubory cookie, které mu pomáhají poskytovat, chránit a zlepšovat služby. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.