Jan Molič publikováno 5. 9. 2021 v 18:47

Už to dál nejde "pytlíkovat", zcela nutně hledáme údržbáře

Ono se řekne nátáhnout ostnatý drát, jenže člověk když to zkustí, tak zjistí, že to nejde za hodinu, nýbrž za čtyři. A je k tomu nutné přivézt si s sebou veškeré nářadí (a to pak lítáte přes celou kolonii několikrát, neboť si vždycky něco zapomenete). Občas je taky nutné zajet do Hornbachu, a to dvakrát, třikrát. Je z toho výlet na půlden, protože v tom Hornbachu ještě nějakou dobu hledáte vhodný materiál. Všechno to stojí moře času, ačkoli na první pohled vše vypadá jednoduše. A toho času bohužel nikdo z nás moc nemá.

Už to dál nejde "pytlíkovat", zcela nutně hledáme údržbáře
potřeba udělat nové konzole na brány
Abych byl konkrétnější: momentálně je potřeba přivařit na brány nové konzole a natáhnout na ně ostnaté dráty. Dále ty dráty na některých místech obnovit. Svářečku zapůjčím, elektřinu lze vyvést přímo z rozvaděčů. Nějaké nářadí jako štípačky také máme.

Dále je potřeba vyrobit a připevnit zábradlí k budově toalet. To zábradlí mám (tedy vhodný kus trubky), ale je potřeba trubku přivařit k základně a připevnit na zeď.

Další věcí je dokončení opravy plotu po padlém smrku. Jeden ze sloupků byl dostavěn, druhý ještě potřebuje dobetonovat a pak upevnit pletivo, které je tam zatím jen provizorně připevněné.

Dále ve vodárně je potřeba nainstalovat ponorné čerpadlo do jímky. A najde se spousta dalších činností, je to pomalu na půl úvazku. Bohužel, když nikoho nenajdeme, budeme muset věc dát firmě (a nikoli nějakým řemeslníkům ze supersoused.cz, protože i takovéhle "pytlíkování" stojí spoustu času, když musíte ty lidi vybírat, předávat jim klíče, nahánět je, protože neustále nemají čas a pak psát s nimi smlouvy. atd. atd.)

To máte písek, vápno, cement, cihly, tvárnice, překlady, krovy, laťe, tašky, ten odpad, hřebíky, vruty, šrouby, dráty, to máte ty dvojlinky, trojlinky, okapy, plechy, zemnicí drát, elektroměr, pojistky, hromosvod, krabice pod vypínače, krabice odbočné...

Dostávat novinky e-mailem

Chcete dostávat novinky z naší zahrádkářské osady e-mailem?

Tento web používá soubory cookie, které mu pomáhají poskytovat, chránit a zlepšovat služby. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.